BHP w zakładzie pracy

Temat lubianego BHP, a więc Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest ceniony od bardzo wielu lat. Mimo tego, że szkolenia bhp odbywają się regularnie, nadal dochodzi do wypadków w pracy. W nie wielu zawodach ryzyko wypadkowe jest większe, w innych mniejsze. Tak było zawsze i wbrew najszczerszych chęci pracodawców, jest to nie do uniknięcia. Jednak, aby być w zgodzie z prawem i posiadać spokojne sumienie, każdy pracodawca ma obowiązek poddać odpowiedniemu szkoleniu swoich pracowników. Podczas szkoleń z zakresu BHP wykładowcy przekazują dużo niezbędnego materiału. Mowa jest nade wszystko o:

  • przyczynach wypadków
  • o przedsięwzięciu, gdy tego typu wypadek obecnie się zdarzy
  • o sposobach unikania wypadków na niebezpiecznych stanowiskach pracy
  • o tłumieniu wypadkom
  • przesyłana jest również dyrektywa bezpieczeństwa pożarowego

Najskuteczniejsze metody szkolenia w mieście Katowice

Bardzo nietypową metodą są szkolenia on-line. Ich najistotniejsze zalety, to zróżnicowana cena, a również dostępność dla jak najbardziej większej liczby słuchaczy. Weźmy dla przykładu chociażby Chorzów i Katowice. Teoretycznie miasta znajdują się blisko siebie. Jednak gdy firma miałaby swoje oddziały w tych dwóch miastach, nie dałoby się przeszkolić jej pracowników za jednym razem. Przy cudownym szkoleniu w sieci pracodawca ustala czas szkolenia, zbiera własnych pracowników na przykład w salach konferencyjnych o jednej, umówionej z wykładowcą godzinie. Pozostają włączone laptopy z dostępem do łącza internetowego i wykładowca rozpoczyna wykład. W takim przypadku można przeszkolić parę osób jednocześnie i to w dwóch różnorakich oddziałach.

Wspaniałe!

Wykładowca rozpoczyna jeden wykład nie wychodząc ze swojego gabinetu, a nie parę wykładów w kilku miejscach. Dzięki czemu firma świadcząca oferty szkoleniowe jest w stanie zaproponować całkowicie przystępniejszą stawkę i lepsze terminy szkoleń. To samo tyczy się osób nowo zatrudnionych. Osoba szkoląca nie powinna dojeżdżać za każdym razem, gdy pracodawca zatrudni nowego pracownika. Nowy pracownik siada przed komputerem, wysłuchuje wykładu, ma sposobność zadawać pytania, gdy jest coś dla niego niezbyt dobre. Jest to doskonałe narzędzie, które pomoże pracodawcom obniżyć koszty szkoleń BHP. Od razu warto sobie na tego rodzaju formę współpracy zgodzić się.

Zobacz instrukcja bezpieczeństwa pożarowego – na stronie http://best-bhp.pl/

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *